Ritm Yönetimi

RİTM bir özgüven programıdır.
RİTM eğitim programı; Beyindeki, yanlış konuşma alışkanlığının temizlenmesi ve sadeliğinin yakalanmasıdır. Beyinde yaşanan olumsuzluklardan oluşan yanlış konuşmanın temizlenmesiyle oluşan ritmli ve akıcı konuşmanın sağlanmasıdır. İlk yedi günlük bilinçaltı temizliğiyle, yeterli konsantrasyonu sağlamak ve mevcut bilinçaltını temizlemek, yani o güne kadar edinilen alışkanlıklar ve bilinen davranışların izlerini silebilmek için yaklaşık 7 günlük bir susma uygulaması yapılır.

Bununla birlikte sağ kulak pamukla kapatılırki; beynin duyma merkezi sol tarafta olması nedeniyle sol kulakta yeni, doğal ritmine ulaşmış bir konuşma alışkanlığı oluşsun, gelişsin. Daha sonra başlayan ritmle sadece konuşmada akıcılık kazanılması sağlanmaz. Kişiye daha güvenli, girişken, atak paylaşımcı ve dinamik bir kişilik kazandırılması sağlanır. Kısaca (ÖZGÜVEN)

RİTM Eğitim Merkezinde
Çok kısa sürede akıcı bir konuşma yeteneği kazandırmanın yanında, bir kişilik geliştirme hareketidir. Ritm eğitimini alan insanın özgüven problemi kalmaz, motivasyonu zirveye çıkar, beynini daha verimli kullanmaya başlar.

RİTM Eğitim programı
Dil ile söylenenleri yürekle irtibatlandırmak ve zamanla yürekle konuşur hale gelmektir. Yürekten dökülen kelimelerde aksaklık, noksanlık, fazlalık yoktur. Netlik ve anlaşılırlık vardır. Tane tane çıkar yürekten cümleler. Çünkü yürek; acelecilik, hırs, benlik, gösteriş ve gereksiz çekingenlikleri barındırmaz içinde. Yürekten konuşuyorsa bir kişi, o olmuştur, olgunlaşmıştır. Olmuş bir yürekse içinde yalnızca sevgiyi barındırır. RİTM Eğitimi bir uzmanlık işidir.

Uzman; belli bir işte belli bir konuda görüş ve becerisi olan kimsedir. Ancak, bu beceriyi keşfetmeyi başarabilenler için geçerlidir. Bu beceride deneyim ve tecrübe ile elde edilebilir. Ritm konuşma ve eğitim merkezinin 8 yıllık eğitim ve uzman kadrosuyla binlerce kişiye verilen başarılı eğitimle, kesin sonuçlar alarak uzmanlığını ispatlamıştır.

Eğitim Süreci
Ritm eğitim proğramına katılan öğrencilerimizin mevcut konuşması. Uzman eğitimcilerimiz tarafından konuşmadaki problemin ne düzeyde olduğu kişi okutularak ve konuşturularak tespit edilir. Ve bu tespitler yapılırken kişi videoya kaydedilir. Daha sonra öğrenciye eğitim sürecinde uyması gereken kurallar anlatılır. Bundaki amacımız, sonraki günlerde katettiğimiz mesafeyi görmek içindir. Öğrencimizi bilgisayarın önüne oturtmadan önce, sağ kulağını pamukla kapatıyoruz. Ve son sözlerini alarak yedi günlük bilinç altı temizleme dönemini başlatıyoruz, ki bu dönemde sadece sesli okuma ve nefes çalışmalarının haricinde konuşmasını yasaklıyoruz. İletişimini yalnızca yazılı olarak sağlayabiliyor. İlk gün bilgisayar başında programda okunan metin,kulaklıkla sadece dinleniyor. İkinci gün okuma egzersizleri başlıyor. Dördüncü günde okuma egzersizleriyle birlikte nefes çalışmaları devreye giriyor. Bu arada 4-5 ve 7. günlerde testler yapılıyor. Büyük oranda dördüncü günde okuma tamamen akıcı hale geliyor. Yedinci gündeki test sonucunda öğrencimizi konuşturmaya başlıyoruz. Kalan yedi günlük sürede ise doğal ritmini kazanmış konuşma, özel sunumlar, sosyal aktiviteler ve özgüven çalışmalarıyla pekiştiriliyor. Ve kazanılan akıcı konuşmanın son halini videoya çekip öğrencimizi tamamen değişmiş, kendine güveni gelmiş, hayata sevgi ve umutla bakan güçlü bir kişilikle ve kopmayacak bir dostlukla uğurluyoruz..

Eğitimin Yaşı
Eğitimimiz 6 ila 70 arasındaki yaş gruplarını kapsıyor. Özellikle 6 yaşındaki çocuklar için, okuma yazma bilmemeleri ve programa adaptasyonda sıkıntılar yaşanabilme ihtimali nedeniyle süreç, ortalama 23 gündür. Hatta bir aya kadar da uzayabilir. Şunu da belirtelim; zamanın uzaması fiyatı değiştirmiyor. Amacımız sonuç almak olduğu için aynı fiyata netice alıncaya kadar çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Yasaklar
Programımız tamamen okuma egzersizleri, nefes ve ayna çalışmalarıyla birlikte özgüven ve motivasyon uygulamalarından oluşuyor. Klinik bir durum sözkonusu olmadığı için sadece eğitim yapıyoruz. Ancak, özellikle kişideki kaygı oranını artırması sebebiyle; fazla miktarda demli çay, asitli ve kafein ihtiva eden içecekleri 3 ay boyunca yasaklıyoruz.
kon3Başarıya ulaşmanın yolu:

1.Gönülden bağlanma (İnanç)
Sonucun iyi olacağına dair tartışılmaz bir inanca sahip olunuz. RİTM Konuşma merkezini ziyaret ettikten sonra en ufak şüpheniz bile kalmayacaktır. Burada göreceğiniz insanların ilk durumlarını video kayıtlardan izleme imkanı bulacaksınız ve bu durumları şu anki durumlarıyla karşılaştıracaksınız.

2.Arzu (İstek)
Her şeyden önce, yeni konuşma tekniğini kendiniz benimsemek istediğinize emin olmadan alıştırmalara başlamayınız.Bilmeniz gereken bir şey var – yüksek amaç hedeflemek ve normal konuşmaya sahip olmada meydan okuma mücadelesini kabul etme durumu, kekemeliği bütün yaşamınız boyunca benimsemeniz ve kekemeliğin özgüven, moral ve tüm yaşam üzerindeki olumsuz sonuçlarını kabullenmeniz durumundan daha büyük gayretler gerektirmez.Sınırsız bir istek tabiat anaya yardımcıdır.Ancak maalesef istek her zaman uygulamaya dönüşmüyor.

3.Karar verme (İrade)
İrade öyle bir istek ki, her zaman uygulamaya geçiyor. İrade seçim de demektir. Değişmek zorunda değiliz, biz sadece kendimiz için bir seçim yapıyoruz ve belli bir hedefe ulaşmak için belirli bir yolda yürümeliyiz. HAYAT YENİDEN BAŞLIYOR. Gülümseyin, bu RİTM konuşma merkezinde zorunludur.Çünkü burada insanlar sadece sevinçten ağlar.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Diğer Makaleler
Call Now Button