Kekeme olduğu için iş bulamadığını iddia eden İbrahim Bektaş’a gençler sahip çıktı.

Bahçelievler Belediye Gençlik Meclisi ve Bahçelievler Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları’nın çabalarıyla, kekeme olan İbrahim Bektaş tedavi ediliyor. Bahçelievler Ritm Konuşma Merkezi’nde tedavisine başlayan İbrahim Bektaş’ın giderlerini, gençler harçlıklarından karşılıyor.

İBRAHİM BEKTAŞ ARTIK KEKELEMEYECEK
Gençlerin göstermiş oldukları örnek davranıştan mutlu olan İbrahim Bektaş, “Çocukluğumdan beri kekeliyorum, kendimi ifade edemiyordum. Kekemeyim diye kimse iş vermiyordu. Ekonomik durumuz da iyi değil, iş bulup çalışmam gerekiyor. Ama şuan çok mutluyum, elimden tutan, bana yol gösteren birileri var. Tedavimi oluyorum. Sizlerin vasıtasıyla, bana destek olan Bahçelievler Gençlik Meclisi Başkanı Eyüp Karadağ ve yönetimine, Bahçelievler Trabzonlular Derneği Gençlik Kolları Başkanı Seda Öztürk’e ve yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

14 GÜNDE KEKEMELİĞE SON
Kekemelik artık sorun olmaktan çıkıyor. Kekemelik tedavisi uygulayan merkezler hızla gelişiyor. İbrahim Bektaş’ın da tedavi olduğu Ritm Konuşma Merkezi Bahçelievler Şirinevler’de hizmet veriyor.

2006 yılında “14 Günde Kekemeliğe Son” sloganıyla açılan Ritm Konuşma Merkezi Bahçelievler Sirinevler’de hizmet vermeye devam ediyor. Eğitimci Ferdi Hancı’nın kuruculuğunu yaptığı Ritm Konuşma Merkezi Kadıköy, Şirinevler, Antalya, Erzurum ve Urfa şubelerinde “konuşamayan herkesi konuşturmak” vizyonu ve “ülkedeki sorunu yaşayanlara ulaşmak” misyonuyla çalışmalarına devam ediyor.

BURADA İNSANLAR SEVİNÇTEN AĞLAR
Ritm Konuşma Merkezi’nde özel bir eğitim programı uygulanmakta, diyen Ferdi Hancı, “İlaç, makine kullanılmamakta. Uyguladığımız eğitim Moskova Üniversitesi’ndeki kurallardır. Bu kurallar susma, nefes terapileri, okuma terapileri ve diksiyonlu konuşmadır. Bunlar basamak basamak yapılır. Takılan kekemelere 14 gün eğitim verilir, 45 gün süreçlidir. Tutuk kekemelerde 20 gün eğitim verilir, 60 gün süreçlidir. Kişiye yasaklar vardır. Kişi burada sustuktan sonra, birinci günden başlamak üzere çay, kahve, asitli içecekler heyecan maddesi taşıdıkları için yasaktır. Problem genellikle 3 ile 7 yaş arasında korkuyla başlayan problemdir. Konuşma problemi, kekemelik kesinlikle doğuştan değildir. Yüzde 10 özenti, yüzde 10 kıskanma, yüzde 80 de korkudan kaynaklı problemdir. Çok hassas, duygusal insanlarda görülür. Burada insanlar sevinçten ağlar. Yaptığımız iş meşakatli, zor bir iştir. Ama, aldığımız iyi sonuçlar kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyor. Yılın 364 günü, sabah 9, akşam 9 açığız. 4 ile 70 yaş arasındaki herkese eğitim veriyoruz. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere üç dönem eğitim veriyoruz. Bu iş uzmanlık ister. Bu işin uzmanı olmayan kişiler, insanların hayalleriyle oynamasın. İşi bilenler yapsın.” dedi.

Haber Kaynağı : http://www.gazete365.com/Yazilar/siyasi-haber/genclerin-destegiyle-tedavi-goruyor-1942h.html