Hoşgeldiniz, 01 Haziran 2023

HaberTürk Ana Haber

HaberTürk Ana Haber

Turkiye’de 17 şubesiyle Kekertim  En iyiler Arasında…

Kekertim  kurucusu Ferdi Hancı, kekemelik sorunu yaşayan öğrencilere 15 günlük program hazırladı

Dünyada 6 ay ile 3 sene arasında değişen sürelerde tedavi edilebilen kekemeliği bulduğu tedavi yöntemiyle15 günde düzelten Kekertim kurucusu Ferdi Hancı, kekeme bir öğrencinin doğru konuşmasını sağlamak için en uygun zamanın sömestre tatili olduğunu söyledi.

Uyguladıkları Kekemelodi yöntemi için 15 günlük bir sürece ihtiyaç duyulduğunu belirten  “Kekertim  yöntemi ile kekemeliği bir hafta içinde giderebiliyoruz. Ancak öğrencinin konsantrasyonunu sağlamak ve öğrencinin kekemeliğin yan etkilerinden kurtulması 15 gün sürüyor” dedi.

Kekeme bir kişinin toplum içinde kendini psikolojik olarak rahatsız hissettiğini belirten Kekertim kurucusu Ferdi Hancı, kekemelik, artikülasyon, tutukluluk veya hızlı konuşma gibi konuşma bozuklukları olanlara verilebilecek en güzel hediyenin öncelikle onların bu sorununu ortadan kaldırmak olduğunun altını çizdi.

Dünya nüfusunun yüzde 2’sinin konuşma bozukluğu çektiğini vurgulayan kekertim  Kekertim kurucusu Ferdi Hancı  Türkiye’de resmi rakamlara göre 2 milyonun üzerinde kekeme olduğunu bu sayının büyük çoğunluğunun ise çocuklardan oluştuğunu da söyledi.

Kekemelik, artikülasyon, tutukluk ve hızlı konuşma gibi bozukluklar birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Kekemelik tedavisi, dünyada 6 ay ile 3 yıl arasında değişen sürelerde yapılabiliyor. Kekemelik üzerine birçok araştırması ve kitapları bulunan Kekertim kurucusu Ferdi Hancı, bulduğu yöntemi kısaca “bilinç dışına müdahale” olarak özetliyor.
Kekertim yöntemi ile bugüne kadar 6 ile 60 yaş arasında 5 binin üzerinde öğrenci eğitildi. 6 ile 60 yaş arasındaki kişilere uygulanabilen bu yöntem ile bugüne kadar öğrencilerin yüzde 98’i normal konuşmayı başardı.

İstanbul’da üç şubesi bulunan Kekertim ‘ İzmir, Adana,Antalya,Afyon, Usak,Konya, Ankara,Denizli, Erzurum, Samsun,Ordu, Eskişehir, Bursa, Sakarya, Kocaeli,Gaziantep, Malatya, Elazig, Tekirdağ gibi illerde de franchising şubeleri bulunuyor.

KEKERTIM YURT DIŞINDA
Azerbaycan Bakü & Almanya’Berlinde açılan yeni şubesinde ilk mezunları veren Kekertim  2015  yılında Avrupa ülkelerinde açma asamasinda.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.