Atv Ana Haber

Atv haber Gaziantep kekertim tedavi merkezinde  mucize

Türkiye’de 2 milyondan fazla kekeme yaşıyor ve bu sayının büyük çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Dünyada 6 ay ile 3 sene arasında değişen sürelerde tedavi edilebilen kekemelik, Genel  müdür koordinatörü Ferdi Hancı bulduğu tedavi yöntemi ile 1 haftada düzeltilebiliyor.

Geçen 2 yılda 12 ilde şimdi 17 illde şube açan Kekertim  Konuşma Merkezi, 2018 yılında ülke genelindeki şube sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor.

Araştırmalar dünya nüfusunun yüzde 2’sinin kekeme olduğunu gösteriyor. Ülkemizdeki kekeme sayısı ise, 2 milyonu geçiyor ve bu sayının büyük çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Kekemelik, artikülasyon, tutukluk ve hızlı konuşma gibi bozukluklar birçok hastalığı da beraberinde getiriyor. Kekemelik tedavisi, dünyada 6 ay ile 3 yıl arasında değişen sürelerde yapılabiliyor. Hancı  tedavi yöntemi ise kekemelik, artikülasyon, tutukluk ve hızlı konuşma gibi sorunları sadece 1 haftada (7 günde) çözüme kavuşturuyor. Kekemelik üzerine birçok araştırması ve kitapları bulunan Kekertim  Genel koordinatörü Ferdi Hancı yöntemi kısaca “bilinç dışına müdahale” olarak özetliyor.

Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde şubeler aç açılacak

2000 yılında İstanbulda kurulan şirketin kısa sürede 17 ilde 20 şubeye ulaştığını kaydeden, Ferdi Hancı. Almanya .Azerbeycan olmak  uzere hizmet veriyoruz. konuşmasına şöyle devam ediyor: “Yöntemimiz, şimdiye dek yüzde 90 oranında başarı sağladı. 6 ile 60 yaş arasındaki kişilere uygulanabiliyor ve bireylere özgüvenlerini tekrar kazandırarak, toplum içinde rahat ve doğru iletişim kurmalarını sağlıyoruz. Kekertim  olarak, 2018yılı içinde Türkiye genelindeki şube sayısını 100’e çıkarmayı hedefliyor ve franchiseelerimize çok avantajlı bir yapı sunuyoruz. Yurtdışına ise, Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde şubeler açmayı planlıyoruz” diye belirti .

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Diğer Makaleler
Call Now Button